Trávne koberce

Zakladanie trávnika patrí k najčastejšie žiadaným službám ktoré poskytujeme. Trávnik je základom pre väčšinu okrasných záhrad. Ponúkame zakladanie trávnikov dvomi základnými cestami. Prvá klasická je výsev trávnika. Postup pri zakladaní má viacero fáz. Prvou sú terénne úpravy aby sme dosiahli žiadaný tvar vysievanej plochy. Ďalej je to odstránenie buriny z pozemku, odstránenie kameňov alebo v prípade silne poškodeného pôvodného trávnika jeho odstránenie.

Nasleduje úprava takto pripravenej pôdy kultivátorom. Po tejto fáze nasleduje proces valcovania. Tento musí byť dostatočne rovnomerný aby neskôr nedochádzalo k nerovnomernému povrchu a tvorbe hrboľov. Takto pripravený podklad jemne pohrabeme a môžeme začať so samotným výsevom. Na výber ponúkame viacero druhou trávneho semena podľa požiadaviek klienta ako aj podľa špecifikácie a miestnych podmienok. Záverečná časť je opätovné pohrabanie a valcovanie.

Trávne koberce nepredávame, robíme iba komplet službu vrátane položenia trávnych kobercov.

Druhý spôsob je zakladanie trávnika pomocou trávneho koberca. Postup pri príprave pôdy je podobný ako pri klasickom siatom trávniku. Na takto pripravený povrch následne kladieme predpestovaný trávny koberec v rolkách. Výhodou tohto typu zakladania trávnika je určite rýchlosť kde máte kvalitný trávnik v priebehu jedného dňa. Na hustý siaty trávnik čakáme niekoľko mesiacov a samozrejme je okolo toho aj viac práce. Nevýhodou trávnych kobercov je vyššia cena oproti zakladaniu trávnika výsevom. Trávniky zakladáme hlavne na strednom Slovensku vo Zvolene a Banskej Bystrici.

zakladanie trávnika Zvolen
trávniky Banská Bystrica
siatie trávy
trávne koberce Zvolen a Banská Bystrica